FENNİ SÜNNETÇİ

Ağrısız, Kanamasız, Cerrahi Sünnet

SÜNNETİN FAYDALARI

Dün sadece bir dini vecibe olarak yapılan sünnet , bugün bir tıbbı gereklilik arz etmektedir. Çünkü sünnetsizlerde
Balanitis (Penis başı iltihabı),
Balano postitis  (penis başının ve derisinin iltihabı)gibi 
Penis başı  ile sünnet derisi arasında salgılanan sıvı, Smegma  birikimine bağlı olarak sünnet derisi altında sertleşme, taşlaşma, halk tabiri ile kireçleme,
Fimozis (sünnet derisinin penis başına yapışık olması) buna bağlı olarak penisin gelişmemesi, mesane, alt hatta devam ederse üst idrar yolları ve böbrek iltihapları oluşabilir.Üriner enfeksiyon sünnet olmamışlarda sünnet olanlara kıyasla 10 kat fazladır.
Zührevi hastalıkların daha sık bulaşması, penisin darbelere az dayanıklı olması, sünnetsiz erkeklerde penis kanseri ve şahısların eşlerinde rahim ağzı kanserinin sık görülmesi gibi durumlar sünnetin gerekliliğini ortaya koymaktadır. Sünnet uygulanan ülkemizde ve diğer müslüman ülkelerde penis kanseri  yok denilecek kadar az sayıda Gözlenmektedir.
Prepisyum denilen sünnet derisi cinsel organın uç kısmında sürtüşmeler sonucu erkeği mastürbasyona yöneltmekte, sözü edilen bu sürtünme cinsel ilişki sırasında ejekülasyo precox dediğimiz erken boşalmaya yol açmaktadır. Erken boşalma olayı ise eşler arasında cinsel uyuşmazlıkların başında gelmektedir.Oysa sünnetli kişilerde penis organı küçük yaşlarda çıplak kaldığı için iç çamaşırlara sürtüne sürtüne aşırı hassasiyetini kaybetmektedir. Dolayısıyla erken boşalmanın önüne geçmektedir. Erkeklerde erken boşalma, kadının cinsel heyecanına engel olmaktadır. Özetleyecek olursak
 
* Öncelikle sünnet uzman ve tercübeli Fenni Sünnetçinin elinden çıkmalı ebeveynlerin titizlikle uyacakları asıl önemli olan nokta budur.
*Penis kanseri  sünnet olmayan erkeklerde daha fazla görülür .
*Sünnet olan erkeklerin eşlerinde rahim ağzı (serviks) kanseri görülmesi  daha azdır. 
*Sünnet olan çocukların gelişimi sünnet olmayan çocuklara göre daha süratlidir üriner enfeksiyon olasılılığı  sünnet olmayanlara nazaran daha azdır.
*Cinsel temas esnasında erkeklerde meydana gelen erken boşalma sünnetsizlerde daha fazla görülmektedir